• English
 • header-n2
 • 00
 • Gasshuku Prachatice 2015
 • Gasshuku Prachatice 2015
 • Gasshuku Prachatice 2015
 • foto2
 • 01
 • 04
 • 03
 • 05
 • 02
 • 06
Trénujeme

Prachatice:

po 17:30 - 19:00
st  17:30 - 19:00

Vimperk:

čt  17:30 - 19:00

Čkyně:

st  18:00 - 19:00
pá 17:30 - 19:00

Více informací zde.


Podporují nás:


se spolupodílí na financování činnosti našeho oddílu.
Z finančních prostředků Jihočeského kraje je hrazeno startovné a cestovné na ME, MS, MČR, NP.


Facebook

Mistrovství Evropy JKA dětí, mládeže a seniorů 2019

Ve dnech 25.5.-26.5. 2019 se v Kadani konalo ME JKA dětí, mládeže a seniorů. Celého mistrovství se zúčastnilo celkem přes 500 závodníků z 19 zemí. I my jsme měli v národním týmu své zastoupení. Z našeho klubu bylo na ME nominováni – Míra Hovorka v kata individula, kumite individul, kata týmech a kumite týmech; Jan Kuthan v kumite individual a Lukáš Appelt v kata týmech.

V sobotu probíhaly individuální soutěže. První na tatami nastoupil Míra Hovorka v kata za chlapce 11 let. Na tatami nastoupilo v jeho kategorii 26 závodníků z 9 zemí. Jako první nastoupil proti závodníkovi z Rumunska s katou Heian Shodan a jednoznačně zvítězil na praporky. V dalším kole nastoupil se závodníkem Ruska (který nakonec celý závod vyhrál) a cvičili katu Heian Yondan. Skončili remízou a jako další kata byla kata Heian Nidan, kdy opět byl výsledek těsný. Hlavní rozhodčí nakonec rozhodl pro ruského závodníka a Míra vypadl těsně před čtyřkou. Skončil tak na pátém místě.

Jako další bylo soutěžení v kumite chlapců. Opět první nastupoval Míra. Ve své věkové kategorii soutěž na ME v Jiyu Ippon kumite. V jeho kategorii bylo 29 závodníků, v prvním kole se utkal se závodníkem z Arménie a při stavu dva na dva na praporky rozhodl hlavní rozhodčí v jeho prospěch. V druhém kole nastoupil proti Slovinci a tentokrát prohrál 3:1 na praporky a tím i vypadl z dalšího soutěžení. Tím pro Míru individuální soutěže skončily.

Po Mírovi na tatami nastoupila Honzova věková kategorie. Honza nastupoval taktéž v Jiyu Ippon kumite. V jeho kategorii nastupovalo 26 závodníků z 11 zemí Evropy. Honzík nastoupil proti závodníkovi z Arménie a hned v prvním kole prohrál a tím vypadl ze soutěže.

I když se první den Mistrovství Evropy nepodařilo získat žádné medailové ocenění, je třeba říct, že se oba kluci šli do soutěže s velkým nasazením. Pro Honzu to byly první tak velké závody a tak je to vždy pro všechny i o získávání cenných zkušeností.

 

V neděli pak probíhaly soutěže týmů. V tyto dny pak hala vždy burácí, protože nadšení a podpora fanoušky je vždy obrovská. Hned jako první nastupoval kata tým chlapců 10-11 let. Kvůli Mistrovství Evropy byl sestaven nový kata tým, kde Honzík byl nahrazen Lukášem Hejmou z SKP Hvězda Karlovy Vary, protože je Honza starší než kluci a nemohli by cvičit spolu. Takže nastupoval nový tým, speciálně sestavený jen pro toto ME složený z Míry Hovorky, Lukáše Appelta a Lukáše Hejmy. Kluci v prvním kole skvěle zacvičili katu Heian Nidan a do finále postupovali ze druhého místa. Ve finále si pak vybrali katu Heian Sandan a zacvičili jí s obrovským nasazením a skvělým provedením. To se také odrazilo na hodnocení a skončili na skvělém druhém místě o 0,3 bodu za závodníky z Ruska a dosti velkým náskokem před závodníky ze Srbska. Máme tedy dva vícemistry Evropy ze soutěže kata týmů – Míru Hovorku a Lukáše Appelta. 

Míra pak ještě nastoupil do závodu v kumite týmech. V této kategorii se soutěží v Kihon Ippon kumite. Jako první nastoupil náš tým proti týmu Arménie. Jako první za české závodníky nastoupil Míra a povedlo se mu vyhrát. Bohužel oba další závodníci již tolik štěstí neměli a tak celý tým vypadl.

 

Celkově pak národní tým České republiky získal 18 zlatých medailí, 13 stříbrných a 15 bronzových. Jsme nesmírně hrdí, že zásluhu na jedné z nich mají i „naši kluci“.