• 01
  • 00
  • 04
  • 00
  • 03
  • b02
  • 06
  • IMG_6410-1
  • 02
  • 03
  • 04
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Trénujeme

Prachatice:

po 17:30 - 19:00
st  17:30 - 19:00

Vimperk:

út 16:30 - 18:00
čt  17:00 - 18:30

Contact us for more information.


Podporují nás:










se spolupodílí na financování činnosti našeho oddílu.
Z finančních prostředků Jihočeského kraje je hrazeno startovné a cestovné na ME, MS, MČR, NP.


Facebook
REFERENCE:

Jako maminka dítěte s vrozenými problémy s páteří a zrakem jsem dlouho hledala sportovní aktivitu, která by mu nejen prospívala po fyzické stránce, ale zároveň podporovala jeho psychický rozvoj, sebevědomí a radost z pohybu. V Karatedo klubu Tsunami Prachatice jsme našli přesně to, co jsme hledali.
Pravidelné tréninky mají velmi pozitivní vliv na jeho zdravotní stav. Zlepšení držení těla, koordinace pohybů a celkové kondice pozoruji nejen já jako rodič, ale oceňují ho také odborníci, fyzioterapeuti.
Velmi si vážím toho, že zde nikdo nedělá rozdíly mezi dětmi. Každé dítě je přijímáno takové, jaké je, a trenéři dokáží přizpůsobit přístup jeho možnostem. Díky tomu se moje dítě cítí součástí kolektivu, získává nové zkušenosti, sebevědomí a radost z vlastních pokroků.
Karate zde není jen sportem, ale také cestou k budování disciplíny, respektu, vytrvalosti a zdravého sebevědomí. Jsem velmi vděčná, že moje dítě může být součástí klubu, kde je podporováno, motivováno a respektováno bez ohledu na svá omezení.
Děkuji všem trenérům a vedení klubu za jejich profesionalitu, přístup a trpělivost.
*************
Už dlouho nás něco tak obrovský nebavilo. Konečně máme něco, co můžeme dělat společně a hlavně v partě super lidí. Na každý trénink se neskutečně těšíme a ten pocit pak....k nezaplacení. Takže velké díky trenérům.
Zuzka, Petr a Patrik

David Havlík rozhodoval MS karatistů JKA v Japonsku

Článek v Českobudějovických listech – 20.10.2004

Jihočech David Havlík se vrátil z MS karatistů, které se uskutečnilo v Japonsku. Člen SKP Tsunami České Budějovice úspěšně v juniorském turnaji působil v roli hlavního rozhodčího, mezi seniory startoval v Tokiu v kumite družstev.

V Tokiu se konalo MS seniorů a juniorů v karate JKA. Od technického ředitele Bury byl jmenován i jihočeský sudí David Havlík. Nejprve proběhlo školení, zkoušky na mezinárodní rozhodčí, které se konaly v Tokiu. Před zraky vedení se zkouška skládala z praktických testů, výslovnosti a gestikulace. Odehrány byly fiktivní zápasy, závodníci simulovali určité podmínky, rozhodčí na ně musel reagovat. Japonci potvrdili pověst o preciznosti. „Začali jsme v deset hodin a skončili v sedm večer,“ říká čtyřiatřicetiletý David Havlík. Na základě testů byly rozdány obálky, z nichž rozhodčí z celého světa s obavami vyčetli, zda jsou na MS nominováni, či nikoliv. „Docela to bylo drama“, přikyvuje Jihočech, „ale v mé obálce bylo napsáno, že jsem nominován. Psychicky to bylo docela náročné,“ popisuje dramatické chvíle. Druhý den ráno Havlík obdržel program závodů, informaci o tom, na jakém bude panelu, s kým bude zápasy rozhodovat. Na panelu G působil společně s Brazilcem a domácími Japonci.
„Alfredo Arues byl docela veselý chlapík, padli jsme si do oka,“připomíná sympatického Brazilce. V juniorské MS se představili karatisté z 21 států, ti byli rozděleni do několika věkových kategorií ( od 6 do 18 let ). „Vedoucího panelu, při jednom sporném momentu zápasu Japonce se Skotem, jsem přesvědčil, že rozhodnutí bylo špatné. Dal mi zapravdu a pak mne stavěl jako hlavního rozhodčího až do semifinále. S tím jsem vůbec nepočítal.“ Oceněním rozhodcovských kvalit českobudějovického sudího je i fakt, že byl nominován na utkání Čecha Pechana s domácím borcem. Po ukončení juniorského šampionátu se rozhodčí dozvěděli konkrétní hodnocení. I v něm Jihočech vyšel příznivě. V Tokiu následovaly písemné zkoušky na mezinárodní rozhodčí. Havlíkovi bylo sděleno, že uspěl. Navíc se seniorského šampionátu zúčastnil jako závodník. „Nastoupili jsme v kumite družstev s dalšími čtyřmi kolegy, bohužel jsme měli velkou nevýhodu, hned v prvním kole play off jsme narazili na Japonce. Ale nad Japonci se v Japonsku nevyhrává.“ V rámci daných možností předvedli členové družstva co mohli nabídnout. “ Třeba kouč francouzského týmu i fanoušci v hledišti nám potvrdili, že náš výkon nebyl špatný.“ Kromě haly, ve které se odehrávaly boje na MS, se Havlík v Tokiu zašel podívat na Ginzu a Akihabaru. „To je čtvrť nabitá elektronikou. Byli jsme v Tokio Dome City, to je ohromné zábavní centrum. Navštívili jsme Kamakuru, místo s buddhistickými kláštery, kde údajně Budha postavil první klášter. Návštěvu těchto míst bych přál každému,“ uzavírá David Havlík svoje povídání o cestě do Tokia.