čt  17:00 - 18:30

Contact us for more information.

Podporují nás:

se spolupodílí na financování činnosti našeho oddílu.
Z finančních prostředků Jihočeského kraje je hrazeno startovné a cestovné na ME, MS, MČR, NP.

Facebook
REFERENCE:
Už dlouho nás něco tak obrovský nebavilo. Konečně máme něco, co můžeme dělat společně a hlavně v partě super lidí. Na každý trénink se neskutečně těšíme a ten pocit pak....k nezaplacení. Takže velké díky trenérům. Zuzka, Petr a Patrik

ESKA 2022

Ve dnech 2.12. – 4.12.2022 se ve švýcarském Winterthuru konalo Mistrovství Evropy ESKA.

Toto Mistrovství je pořádáno Evropskou asociací karate stylu Shotokan a je určeno závodníkům starším 15 let bez rozdílu vah.

Z našeho klubu se závodů účastnil trenér David Havlík, který po celé tři dny působil jako rozhodčí. Vzhledem k organizaci, kdy soutěže probíhaly současně na různých tatami tak mohl být u zápasů různých kategorií jak kumite tak kata.

Samotné soutěže se v kategorii youth (15 let) zúčastnil Míra Hovorka, který se díky svým výsledkům v tomto roce nanominoval i na kata i na kumite.

V kategorii kata nastoupili zástupci 9 států. Míra se dostal nejprve do semifinále (osmičky nejlepších), kde se již cvičí samostatně. Po skvěle zacvičené kata Jion postoupil do finále (čtyřka nejlepších). Tam skvěle zvládl katu Sochin a jen o pouhou desetinu bodu skončil na třetím místě. První a druhé místo obsadili Richard Vašek (CZE) a Adam Janík (CZE), na čtvrtém místě skončil Linus Gabriel Meyer (SUI).

V kategorii kumite nastupovali zástupci jedenácti států. Bojuje se systémem na jednu prohru – jakmile se prohraje, závodník vypadává. Míra se postupně probojoval přes soupeře z Rakouska a Srbska až do finále čtyřech nejlepších. I zde se sešli čtyři Češi a jeden Švýcar. Míra v prvním kole porazil Švýcara a nakonec podlehl až Jakubovi Havlíkovi (CZE) a skončil tak na krásném druhém místě. Na děleném třetím a druhém třetím místě skončili Viktor Linhart (CZE) a Leon Gutknecht (SUI).

Míra si tedy odvezl ze Švýcarska dvě medaile – za druhé místo v kumite a třetí místo v kata. Nádherný výsledek, ke kterému nám nezbývá, než mu gratulovat! Je to výsledek skvělé dlouhodobé přípravy. Díky všem trenérům, kteří se na jeho přípravě podíleli, ať už z našeho klubu a nebo z Fight Clubu České Budějovice.

Video z finálových zápasů kategorie youth (zdroj: oficiální stránky ESKA )

Příprava a výjezd na tento vrcholný závod byl podporován Nadací ČEZ, Jihočeským krajem a Národní sportovní agenturou