• English
 • header-n2
 • 00
 • Gasshuku Prachatice 2015
 • Gasshuku Prachatice 2015
 • Gasshuku Prachatice 2015
 • foto2
 • 01
 • 04
 • 03
 • 05
 • 02
 • 06
Trénujeme

Prachatice:

po 17:30 - 19:00
st  17:30 - 19:00

Vimperk:

čt  17:30 - 19:00

Čkyně:

st  18:00 - 19:00
pá 17:30 - 19:00

Více informací zde.


Podporují nás:
se spolupodílí na financování činnosti našeho oddílu.
Z finančních prostředků Jihočeského kraje je hrazeno startovné a cestovné na ME, MS, MČR, NP.


Facebook

Krajský přebor JKA Karlovarského kraje

V sobotu 8.června se konal Krajský přebor JKA Karlovarského kraje, který pořádal SKP Hvězda Karlovy Vary. Náš klub na tyto závody vyslal naše začínající závodníky. Celkem nás reprezentovalo 8 závodníků a pro 5 z nich to byly jejich první -„velké“ závody.

Na úvod je třeba hned říci, že se ale ničeho nezalekli a na tatami se vrhli jako …. jako tsunami….

 

V soutěži „kata nadějí“ – soutěž pro začínající závodníky bez rozdělení věku, pouze s omezením výkonnostního stupně nás zastupovali: Šimon Smažík, Jan Nguyen a Tobias Skalický. Na všech závodnících byly vidět rozpaky, ale postupně se dostali do tempa. Honzík i Šimon podlehli stresu a katu odcvičili ve zběsilé rychlosti. Tobias byl o poznání klidnější a to se také projevilo v hodnocení a nakonec získal 3.místo.

 

V kategorii „minižáci“ nastupovali Jan Nguyen a Šimon Smažík, oba jak v kata tak v kumite. Po pohovoru s kaučem se snažili kata tolik neuspěchávat a hned to bylo vidět na hodnocení. Šimon skončil na třetím, Honzík na druhém místě. Pak oba nastoupili na kumite. V této kategorii se závodí formou kihon-ippon kumite, tedy řízenou formou. Opět oba stejně spěchali a neposlouchali rady. Až v posledním zápase se Honzík vzpamatoval a pochopil, že nejde jen o rychlost, ale o provedení, správné načasování a správný odhad vzdálenosti. Takže nakonec skončil na druhém místě.  Škoda, že kluci víc neposlouchají, co se jim radí. Ale časem se to určitě poddá.

 

V kategorii „mladší žáci“ nás reprezentovali Tony Nguyen a Tobias Skalický. V kata šli oba velmi dobře. Tobias těsně před čtyřkou narazil na Tonyho a Tony ho tak vyřadil z postupu. Nicméně Tony pak předvedl pěkně katu Heina Nidan a skončil na druhém místě. Od této věkové kategorie je pak již volná forma kumite – tedy přímý boj. Tony, bohužel, předvedl spíše pasivní přístup a to na vítězství nestačí. Tobias se naopak rval jako lev a získal krásné třetí místo.

 

V  kategorii „mladší žákyně“ za náš klub nastoupila Majda Janečková. Ta už má nějaké zkušenosti se závoděním, ale zatím jen velmi málo. V kata se jí nějak nazadařilo, asi taky nervozita ze závodů. Příště bude nutná větší koncentrace. V kumite už se dařilo o dost lépe a získala druhé místo.

 

V kategorii „starší žáci“ nás zastupoval Jan Kuthan, ostřílený to závodník :). Do kata nastoupil s velkým nasazením a drivem a bylo to znát i na hodnocení. Skončil druhý. V kumite jsou z Honzy cítit obavy z protivníka, obzvlášť, když je vyšší, a to ho dělá zranitelnějším. Rozhodně by to chtělo ještě zapracovat na kombinaci technik, ale umístění na čtvrtém místě není rozhodně žádná tragédie.

 

V kategorii „mladší dorostenky“ nás zastupovala Michaela Hovorková. Bohužel v její kategorii se žádné další závodnice nedostavily a tak nastupovala společně se staršími žákyněmi, ke kterým věkově patřila ještě v loňském roce. V kata předvedla pěkný výkon. Nějaké chyby se našly, ale u Míši je vidět v poslední době velké zlepšení. V kumite to bude chtít taky zapracovat na kombinaci technik. Ale jinak krásné výkony. 

 

No a posledním naším závodníkem byl pro kategorii „mladší dorostenci“ Petr Kuthan. Pro něj to byla závodní premiéra. I na něm byla znát nervozita, navíc v takového věkové kategorii už nastupují většinou ostřílení závodníci. Do kata dal velké nasazení a zarputilost. Chtělo by to ještě vypilovat techniky, ale to se určitě podaří, pokud bude Petr chtít. Skončil na čtvrtém místě. Do kumite nastupoval nejdřív s tak velkým zápalem, že ho musel rozhodčí usměrňovat. Brzy mu ale došly síly a druhý zápas už se většinou bránil. Ještě bude třeba zapracovat nejenom na technice, ale i na psychice a hlavně na přístupu k celému zápasu. 

 

Celkově si tedy naši závodníci přivezli 2 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile. 

 

Velký dík patří všem trenérům, kteří děti připravovali a také rodičům za doprovod a podporu.