• 01
  • 00
  • 04
  • 00
  • 03
  • b02
  • 06
  • IMG_6410-1
  • 02
  • 03
  • 04
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Trénujeme

Prachatice:

po 17:30 - 19:00
st  17:30 - 19:00

Vimperk:

út 16:30 - 18:00
čt  17:00 - 18:30

Contact us for more information.


Podporují nás:










se spolupodílí na financování činnosti našeho oddílu.
Z finančních prostředků Jihočeského kraje je hrazeno startovné a cestovné na ME, MS, MČR, NP.


Facebook
REFERENCE:

Jako maminka dítěte s vrozenými problémy s páteří a zrakem jsem dlouho hledala sportovní aktivitu, která by mu nejen prospívala po fyzické stránce, ale zároveň podporovala jeho psychický rozvoj, sebevědomí a radost z pohybu. V Karatedo klubu Tsunami Prachatice jsme našli přesně to, co jsme hledali.
Pravidelné tréninky mají velmi pozitivní vliv na jeho zdravotní stav. Zlepšení držení těla, koordinace pohybů a celkové kondice pozoruji nejen já jako rodič, ale oceňují ho také odborníci, fyzioterapeuti.
Velmi si vážím toho, že zde nikdo nedělá rozdíly mezi dětmi. Každé dítě je přijímáno takové, jaké je, a trenéři dokáží přizpůsobit přístup jeho možnostem. Díky tomu se moje dítě cítí součástí kolektivu, získává nové zkušenosti, sebevědomí a radost z vlastních pokroků.
Karate zde není jen sportem, ale také cestou k budování disciplíny, respektu, vytrvalosti a zdravého sebevědomí. Jsem velmi vděčná, že moje dítě může být součástí klubu, kde je podporováno, motivováno a respektováno bez ohledu na svá omezení.
Děkuji všem trenérům a vedení klubu za jejich profesionalitu, přístup a trpělivost.
*************
Už dlouho nás něco tak obrovský nebavilo. Konečně máme něco, co můžeme dělat společně a hlavně v partě super lidí. Na každý trénink se neskutečně těšíme a ten pocit pak....k nezaplacení. Takže velké díky trenérům.
Zuzka, Petr a Patrik

Krajský přebor JKA Karlovarského kraje

V sobotu 8.června se konal Krajský přebor JKA Karlovarského kraje, který pořádal SKP Hvězda Karlovy Vary. Náš klub na tyto závody vyslal naše začínající závodníky. Celkem nás reprezentovalo 8 závodníků a pro 5 z nich to byly jejich první -„velké“ závody.

Na úvod je třeba hned říci, že se ale ničeho nezalekli a na tatami se vrhli jako …. jako tsunami….

 

V soutěži „kata nadějí“ – soutěž pro začínající závodníky bez rozdělení věku, pouze s omezením výkonnostního stupně nás zastupovali: Šimon Smažík, Jan Nguyen a Tobias Skalický. Na všech závodnících byly vidět rozpaky, ale postupně se dostali do tempa. Honzík i Šimon podlehli stresu a katu odcvičili ve zběsilé rychlosti. Tobias byl o poznání klidnější a to se také projevilo v hodnocení a nakonec získal 3.místo.

 

V kategorii „minižáci“ nastupovali Jan Nguyen a Šimon Smažík, oba jak v kata tak v kumite. Po pohovoru s kaučem se snažili kata tolik neuspěchávat a hned to bylo vidět na hodnocení. Šimon skončil na třetím, Honzík na druhém místě. Pak oba nastoupili na kumite. V této kategorii se závodí formou kihon-ippon kumite, tedy řízenou formou. Opět oba stejně spěchali a neposlouchali rady. Až v posledním zápase se Honzík vzpamatoval a pochopil, že nejde jen o rychlost, ale o provedení, správné načasování a správný odhad vzdálenosti. Takže nakonec skončil na druhém místě.  Škoda, že kluci víc neposlouchají, co se jim radí. Ale časem se to určitě poddá.

 

V kategorii „mladší žáci“ nás reprezentovali Tony Nguyen a Tobias Skalický. V kata šli oba velmi dobře. Tobias těsně před čtyřkou narazil na Tonyho a Tony ho tak vyřadil z postupu. Nicméně Tony pak předvedl pěkně katu Heina Nidan a skončil na druhém místě. Od této věkové kategorie je pak již volná forma kumite – tedy přímý boj. Tony, bohužel, předvedl spíše pasivní přístup a to na vítězství nestačí. Tobias se naopak rval jako lev a získal krásné třetí místo.

 

V  kategorii „mladší žákyně“ za náš klub nastoupila Majda Janečková. Ta už má nějaké zkušenosti se závoděním, ale zatím jen velmi málo. V kata se jí nějak nazadařilo, asi taky nervozita ze závodů. Příště bude nutná větší koncentrace. V kumite už se dařilo o dost lépe a získala druhé místo.

 

V kategorii „starší žáci“ nás zastupoval Jan Kuthan, ostřílený to závodník :). Do kata nastoupil s velkým nasazením a drivem a bylo to znát i na hodnocení. Skončil druhý. V kumite jsou z Honzy cítit obavy z protivníka, obzvlášť, když je vyšší, a to ho dělá zranitelnějším. Rozhodně by to chtělo ještě zapracovat na kombinaci technik, ale umístění na čtvrtém místě není rozhodně žádná tragédie.

 

V kategorii „mladší dorostenky“ nás zastupovala Michaela Hovorková. Bohužel v její kategorii se žádné další závodnice nedostavily a tak nastupovala společně se staršími žákyněmi, ke kterým věkově patřila ještě v loňském roce. V kata předvedla pěkný výkon. Nějaké chyby se našly, ale u Míši je vidět v poslední době velké zlepšení. V kumite to bude chtít taky zapracovat na kombinaci technik. Ale jinak krásné výkony. 

 

No a posledním naším závodníkem byl pro kategorii „mladší dorostenci“ Petr Kuthan. Pro něj to byla závodní premiéra. I na něm byla znát nervozita, navíc v takového věkové kategorii už nastupují většinou ostřílení závodníci. Do kata dal velké nasazení a zarputilost. Chtělo by to ještě vypilovat techniky, ale to se určitě podaří, pokud bude Petr chtít. Skončil na čtvrtém místě. Do kumite nastupoval nejdřív s tak velkým zápalem, že ho musel rozhodčí usměrňovat. Brzy mu ale došly síly a druhý zápas už se většinou bránil. Ještě bude třeba zapracovat nejenom na technice, ale i na psychice a hlavně na přístupu k celému zápasu. 

 

Celkově si tedy naši závodníci přivezli 2 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile. 

 

Velký dík patří všem trenérům, kteří děti připravovali a také rodičům za doprovod a podporu. 

 

[Not a valid template]